"Türkiye'nin Bilgi Kaynağı"

Loading...

Bilgiye Nasıl Erişilir?

Web sayfamızdan İstatistiklerle ilgili ayrıntılı tablolara ve dağıtım veri tabanlarına ulaşabilirsiniz. Bilgi talebinde bulunmadan önce sürekli güncellenmekte olan söz konusu sayfaları öncelikle ziyaret ediniz. 

Kurum web sayfası oldukça yoğun bir içerige sahiptir. Buna rağmen istediginiz bilgilere erişememeniz halinde; telefon, faks, e-posta, posta, kargo kanallarından birine göre ya da merkez veya bölge müdürlüklerimizden bizzat müracaat ederek taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Kurum web sayfasında aradığınız bilgiye ulaşamadığınız durumda, bilgi talebinde bulunabileceğiniz konular; 

  • -Ayrıntılı ve özel bilgi talepleri,
  • -Kişisel bilgilerden arındırılmış mikro veri talepleri,
  • -Tematik haritalar ve analiz edilmiş uydu görüntüleri,
  • -Ankara Merkez binada ve İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep, Van, Edirne, Erzurum, Zonguldak, Konya ve Diyarbakır Bölge Müdürlükleri binasında bulunan Veri Araştırma Merkezleri'nde (VAM) sunulan mikro veri üzerinde çalışma talepleri

olarak 4 ana başlıktan oluşmaktadır.

Haber bülteni, yayınlar veya kurum web sayfasında, mevcut İstatistiklere ilişkin tüm ayrıntılar kapsanmamaktadır. Bu kaynaklardan erişemediğiniz ayrıntılı ve özel veri talepleriniz konusunda sizi yönlendirecek ve bu taleplerinizi karşılayabilmek için gerekli çalışmaları yürütmekle görevli olan Bilgi Dağıtım birimimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Taleplerinizin en uygun şekilde hazırlanabilmesi için başvuru yazınızın açık ve ayrıntılı olmasına dikkat ediniz. İstediğiniz bilginin dönemi, kapsamı, coğrafi düzeyi vb. bilgileri belirtiniz. 

Bilgi talepleri karşılanırken, istatistiki veri gizliliğine dikkat edilir. Herhangi bir kişinin veya şirketin kişisel bilgilerinin doğrudan veya dolaylı olarak açığa çıkmasını sağlayacak bilgiler, hiçbir kişi veya kuruma verilemez (Veri Gizliliği Ve Gizli Veri Güvenliğine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik).

İnternet yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsaniz,bilgi@tuik.gov.tr adresine e-posta göndererek en hızlı yoldan başvurunuzu yapabilirsiniz. Bilgi taleplerinden sorumlu personel mevcut bilgiler kapsamında taleplerinizi değerlendirecek ve sizinle iletişime geçecektir. 

Mevcut diğer kanallar yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsanız, Merkez Teşkilatımıza veya Bölge Müdürlüklerimize posta veya faks gönderebilirsiniz. Ayrıca, bilgi talepleriniz için Ankara?da bulunan Merkez Teşkilatımıza gelebilir veya 26 il merkezinde bulunan Bölge Müdürlüklerimizi ziyaret edebilirsiniz. 
 

Merkez Teşkilatı

Türkiye İstatistik Kurumu

Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114

06420 - Çankaya / ANKARA

 

 

Bilgi Talepleri

Yazılım Daire Başkanlığı

Bilgi Dağıtım Grup Başkanlığı

Tel:   0 (312) 454 72 49-54-56-57

Fax:  0 (312) 417 04 32

Mail: bilgi@tuik.gov.tr

Yayın Talepleri

Döner Sermaye İşletmesi

Yayın satış : 09:00-16:30 (Haftaiçi)

Tel:   0 (312) 425 34 23 / 454 80 01

Fax:  0 (312) 417 58 86

Mail: dsim@tuik.gov.tr

Kütüphane

Tel:   0 (312) 454 80 16

Mail: kutuphane@tuik.gov.tr

Web: http://kutuphane.tuik.gov.tr